کسب درآمد بالا از تدوین به صورت دورکاری

برای کسب درآمد از راه تدوین، باید در سایت خدمات هنری عضو بشوید و رزومه خودتان را قرار بدهید. این رزومه را می توانید برای کارفرمایان ارسال کنید و آن‌ها از طریق همین سایت به شما سفارش خدمات بدهند.

اگر جزو آن دسته از علاقه‌مندان حرفه‌ی تدوین هستید که ذوق تدوینگر شدن دارند، اما تمایل ندارند تا هنر خود را دربست در اختیار استودیو فیلمسازی یا کمپانی هنری خاصی قرار دهند،‌ دورکاری و فریلنس شدن بهترین گزینه‌ای است که می‌تواند به بالندگی هر چه بیشتر شما در حرفه‌ی تدوین کمک کند. البته جای تردید نیست که تبدیل شدن به تدوینگری پرکار آن هم در قالب دورکاری و فریلنسری کار چندان ساده‌ای نبوده و نخواهد بود و نیازمند انجام برخی از پیش‌نیازهایی است که از نام تدوینگر، برندی قابل احترام در عرصه‌ی سینما و سرگرمی خلق می‌کنند.

در ادامه با وب‌سایت ما همراه باشید تا با برخی از پیش‌نیازهایی که کمک می‌کنند تا هم تدوینگر باشید و هم کار و بارتان را از راه دور و فریلنسری به پیش ببرید، بیشتر آشنا شوید.

تدوینگر شدن و فرصت یا تهدید دورکاری؛

فریلنسر شدن و دورکار بودن به این معناست که خود را از نعمت حمایت استدیوها و بنگاه‌های برنامه‌سازی ویدئویی محروم کنید و در عوض تمام امید خود را برای موفقیت معطوف و محدود به رزومه‌ی تحصیلی و شغلی خود کنید. به همین دلیل نیز لازم است تا به عنوان تدوینگر فریلنس تا حد امکان (صد البته بر مبنای واقعیات) رزومه‌ی پرباری برای خود آماده کنید تا همین رزومه به سندی معتبر در دفاع از توانایی‌ها و قابلیت‌های شما تبدیل شود.

توجه داشته باشید که قانون شما را ملزم نکرده تا حتما برای ارائه و تبلیغ توانمندی‌های خود به کارفرمایان،‌ تنها به یک رزومه اکتفا کنید،‌بلکه به مرور و با گذشت زمان،‌ همان‌طور که تجربه بیشتری در کار بدست می‌آورید و چم و خم رساندن پروژه‌های بلند و کوتاه را در سررسیدهای مختلف و با بودجه‌های خرد یا کلان کشف می‌کنید، بهتر است تا رزومه‌های مختلفی برای معرفی توانمندی‌های متنوع خود آماده کنید تا در زمان مقتضی و متناسب با نیازهای کارفرما، رزومه‌ی مناسب را برای وی ارسال کنید.

تدوینگر شدن و تکیه بر توانمندی‌ها؛

شما به عنوان یک تدوینگر حتما باید شناخت کامل و واقع‌بینانه‌ای از نقاط قوت و ضعف خود داشته باشید. درست است که شما به عنوان یک تدوینگر فریلنسر یا دورکار،‌ در انتخاب کارهای خود آزادی عمل دارید و خودتان مشخص می‌کنید که در چه ساعاتی از روز کار کنید و پروژه‌ی ویدئویی کدام کارفرما را برش بزنید. اما علی‌رغم تمام این اختیارات باید حواستان جمع باشد تا محاسبات شما غلط از آب درنیاید و در به پایان رساندن پروژه‌هایی که قبول کرده‌اید در موعد مقرر و با بودجه‌ی مشخص دچار مشکل نشوید. برای تدوینگرانی که به صورت دورکاری یا فریلنسر کار می‌کنند،‌ حسن شهرت در بازار از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا که دریافت سفارش‌های تازه را تضمین می‌کند،‌ بنابراین در هنگام انتخاب هر کار تدوین باید نقاط ضعف و قوت خود را در پیش چشم داشته باشید تا نه تنها حسن شهرت خود را در بازار کار تدوینگران از دست ندهید، بلکه هر چه بیشتر نیز بر قدر و اعتبار خود بیفزایید.

نوشته کیارش رمضان‌نژاد

نظر