کسب درآمد از عکاسی فریلنسری

برای کسی که دوست داره کار عکاسی حرفه‌ای خودش رو شروع کنه حتما این سوال به وجود میاد که چجوری از عکاسی کسب درآمد کنم؟ راه کسب درآمد از عکاسی چی هست؟ درآمد عکاسی خوبه؟ آیا میشه در ایران به عکاسی به عنوان یک شغل نگاه کرد؟ و کلی سوال دیگه که وقتی کسی قراره وارد کار عکاسی بشه، بارها و بارها بهش فکر خواهد کرد.

1. دوستان، همکاران و خانواده

عکاسان زیادی هستن که اولین درآمد عکاسی خود را از دوستان یا خانواده‌ خودشون به دست آوردن.

2. عکاسی از مراسم‌های عروسی

عکاسی از عروسی  یک تجارت بزرگ برای عکاسان به شمار می‌یاد. موضوعی که شاید در ظاهر آسان باشه اما سخت و زمان‌بره. برای اینکه به فوت‌وفن‌های این سبک از عکاسی آشنا بشید، بهتره مدتی دستیار عکاسی عروسی باشید. مزیت این سبک از کسب درآمد از عکاسی اینه که منحصر به مکان و زمان خاصی نیست و مشتریان شما همه مردم هستن.

3. مسافران و گردشگران

اگر در شهری زندگی می‌کنین که گردشگر زیادی از اونجا بازدید می‌کنه، شما می‌تونید عکاس گردشگران باشید. 

4. نمایشگاه برگزار کنید

5. عکاسی از دانش آموزان

هرچند عکاسی از دانش آموزان در مقایسه با کار برای تجار درآمد کم‌تری داره اما می‌تونه باعث پیشرفت و ترقی شما بشه. تبلیغات خود را جایی انجام بدید که بازدید زیادی داشته باشه؛ مدرسه‌های محل زندگی‌تان و آشنایی با مدیران مدارس می‌تونند بهترین گزینه‌ها باشن.

6. گوگل و رسانه‌های اجتماعی

با توجه به رقابت‌های زیادی که وجود داره رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها در گوگل بسیار سخت‌تر از گذشته شده؛ اما باکمی تمرکز و زمان انجام این کار امکان‌پذیره.

7. کسب و کار محلی خودتون رو راه بندازید

توی عکاسی ما از چیزهایی پول در میاریم که خیلی‌ها فکرش رو هم نمی‌کنن. این یعنی کسب درآمد از عکاسی به روش های عجیب! 

8. همکاری با عکاسان دیگه

رقابت بسیاری بین عکاسان وجود داره که می‌تونه فوق‌العاده خسته‌کننده باشه. عکاسان دیگه احساس مشترکی با شما دارن. اونها آزمایش‌های زیادی رو انجام دادن و رنج‌های زیادی را متحمل شدن. از میون اونها به دنبال بهترینشون باشین و با اونها دوست بشین و اگه به کمکتون احتیاج داشتن کمکشون کنین.

9. عکاسی فریلنسری

در سایت خدمات هنری عضو شوید و نمونه کارهای خودتون رو قرار بدین. برای هر کدوم از موارد هشتگانه بالا می خواین اقدام کنید می تونید آدرس نمونه کارهاتون رو به مشتری ها نشون بدین و قراردادتون رو اینجا محکم کنین تا خیالتون راحت بشه.

همینطور مرتب به سایت سر بزنید تا اگر کسی دنبال یک عکاس حرفه ای می گرده بهش رقم کار خودتون رو پیشنهاد بدین.

نظر