استخدام فیلمبردار دورکار به صورت فریلنسری

استخدام فیلمبردار برای اهداف مختلفی می تواند باشد. فیلمبردار مجالس مثل عروسی تولد یا رویدادها مثل همایش و سخنرانی. و مسلما برای ساخت فیلم های مستند یا داستانی نیاز به بکارگیری فیلمبردار هست.

برای کسب درآمد از راه فیلمبرداری، باید در سایت خدمات هنری عضو بشوید و رزومه خودتان را قرار بدهید. این رزومه را می توانید برای کارفرمایان ارسال کنید. همچنین کارفرما ها می توانند از طریق همین سایت به شما سفارش خدمات بدهند.

اگر جزو آن دسته از علاقه‌مندان حرفه‌ی فیلمبرداری هستید که ذوق فیلمبردار شدن دارند، اما تمایل ندارند تا هنر خود را دربست در اختیار استودیو فیلمسازی یا کمپانی هنری خاصی قرار دهند،‌ دورکاری و فریلنس شدن بهترین گزینه‌ای است که می‌تواند به بالندگی هر چه بیشتر شما در حرفه‌ی فیلمبرداری کمک کند.

البته جای تردید نیست که تبدیل شدن به هنرمندی پرکار آن هم در قالب دورکاری و فریلنسری کار چندان ساده‌ای نبوده و نخواهد بود و نیازمند انجام برخی از پیش‌نیازهایی است که از نام شما، برندی قابل احترام در عرصه‌ی سینما و سرگرمی خلق می‌کنند.

در ادامه با وب‌سایت ما همراه باشید تا با برخی از پیش‌نیازهایی که کمک می‌کنند تا هم فیلمبردار باشید و هم کار و بارتان را از راه دور و فریلنسری به پیش ببرید، بیشتر آشنا شوید.

فیلمبردار شدن فرصت یا تهدید!

فریلنسر شدن و دورکار بودن به این معناست که خود را از نعمت حمایت استدیوها و بنگاه‌های برنامه‌سازی ویدئویی محروم کنید.

در عوض تمام امید خود را برای موفقیت معطوف و محدود به رزومه‌ی تحصیلی و شغلی خود کنید. به همین دلیل نیز لازم است تا به عنوان تدوینگر فریلنس تا حد امکان (صد البته بر مبنای واقعیات) رزومه‌ی پرباری برای خود آماده کنید تا همین رزومه به سندی معتبر در دفاع از توانایی‌ها و قابلیت‌های شما تبدیل شود.

ما در سایت خدمات هنری رزومه ساز رایگان قرار داده ایم. شما فقط باید سعی کنید تمام قسمت های آن را به خوبی پر کنید. همین حالا به پروفایل خود بروید و آن را تکمیل کنید.

توجه داشته باشید که قانون شما را ملزم نکرده تا حتما برای ارائه و تبلیغ توانمندی‌های خود به کارفرمایان،‌ تنها به یک رزومه اکتفا کنید.

بلکه به مرور و با گذشت زمان،‌ همان‌طور که تجربه بیشتری در کار بدست می‌آورید و چم و خم رساندن پروژه‌های بلند و کوتاه را در سررسیدهای مختلف و با بودجه‌های خرد یا کلان کشف می‌کنید، بهتر است تا رزومه‌های مختلفی برای معرفی توانمندی‌های متنوع خود آماده کنید تا در زمان مقتضی و متناسب با نیازهای کارفرما، رزومه‌ی مناسب را برای وی ارسال کنید.

تکیه بر توانمندی‌ها؛

شما به عنوان یک فیلمبردار حتما باید شناخت کامل و واقع‌ بینانه‌ای از نقاط قوت و ضعف خود داشته باشید. درست است که شما به عنوان یک فریلنسر یا دورکار،‌ در انتخاب کارهای خود آزادی عمل دارید و خودتان مشخص می‌کنید که در چه ساعاتی از روز کار کنید و پروژه‌ی ویدئویی کدام کارفرما را برش بزنید.

اما علی‌رغم تمام این اختیارات باید حواستان جمع باشد تا محاسبات شما غلط از آب درنیاید. در به پایان رساندن پروژه‌هایی که قبول کرده‌اید در موعد مقرر و با بودجه‌ی مشخص دچار مشکل نشوید.

برای فیلمبردارانی که به صورت دورکاری یا فریلنسر کار می‌کنند،‌ حسن شهرت در بازار از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا که دریافت سفارش‌های تازه را تضمین می‌کند. بنابراین در هنگام انتخاب هر کار باید نقاط ضعف و قوت خود را در پیش چشم داشته باشید تا نه تنها حسن شهرت خود را در بازار کار از دست ندهید، بلکه هر چه بیشتر نیز بر قدر و اعتبار خود بیفزایید.

نظر