کسب درآمد از نقاشی فریلنسری

برای ورود به شغل نقاشی لزوما به گذراندن دوره های آموزشی یا تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی نیازی نیست. بسیاری از افراد که زمینه هنری خوبی در نقاشی دارند، به دنبال علاقه خود رفته و وارد این کار می شوند.

شما می توانید به عنوان یک هنرمند نقاش در سایت خدمات هنری ثبت نام کنید و در پروفایل خود نمونه آثار خود را قرار دهید.

خیلی از کسب و کارها نیاز به یک هنرمند نقاش و طراح دارند. مثلا در کافه ها می بینید که نقاشی های زیبایی بر روی دیوار وجود دارد. یا خیلی از شرکت های بزرگ در سالن های اصلی خود نقاشی های بزرگی نصب کرده اند. بنابراین شما می توانید با نشان دادن این نمونه برای خود شغل خوبی دست و پا کنید که درآمد بسیار خوبی دارد.

نقاشی دیجیتال هم یکی از رشته های پر درآمد اینترنتی است که شما می توانید پشت میز کامپیوترتان و در خانه با طراحی و خلق اثر هنری درآمد بالایی کسب کنید.

آموزش نقاشی یکی ذیگر از راه های کسب درآمد از نقاشی است. شما می توانید به کودکان یا حتا بزرگسالان آموزش بدهید با آن ها کار کنید جزوه تهیه کنید و طرفداران خود را افزایش دهید.

برای اینکه اطمینان داشته باشید همه چیز خوب پیش می رود از کارفرماینان دعوت کنید تا از پروفایل شما در سایت خدمات هنری دیدن کنند و به شما پیشنهاد کاری بدهند.

توانمندی و مهارت های مورد نیاز نقاش:
– ذوق و شم هنری فراوان
– خلاقیت بسیار زیاد
– دید دقیق و هنری و نگاه موشکافانه به اطراف خود برای پاسخ درست به نیاز مخاطب
– شناخت خوب از رنگ ها (رنگ شناسی مناسب) و توانایی تشخیص آنها از یکدیگر
– آشنایی با تمامی سبک ها و ابزارهای نقاشی
– علاقه مندی و توانایی کار فردی (در هنگام کشیدن نقاشی ها) و یا به عبارتی داشتن شخصیت درون گرا
– صبر و پشتکار زیاد
– آشنایی نسبی با سایر هنرهای تجسمی و تصویری
– علاقه به تدریس و آموزش (وقتی نقاش به کار تدریس نقاشی می پردازد)

نقاشی از جمله هنرهایی است که می توان آن را با هنرهای دیگر تلفیق نموده و کار جدیدی ارائه نمود مانند تلفیق هنرخوشنویسی و نقاشی، (نقاشیخط)؛ از طرفی دیگر هنر نقاشی را روی هر چیزی می توان ایجادکرد مانند نقاشی روی چوب، سنگ، چرم، سفال، آب (در هندوستان رواج دارد) و…

موقعیت‌ شغلی‌ در ایران

یک‌ فارغ‌التحصیل‌ نقاشی‌ نباید انتظار داشته‌ باشد که‌ تنها مشغله‌ و منبع‌ درآمدش‌ نقاشی‌ کشیدن‌ باشد چرا که‌ حتی‌ نقاش‌های‌ موفق‌ و معروف‌ جهان‌ نیز تنها مشغله‌شان‌ کشیدن‌ نقاشی‌ نیست‌ بلکه‌ در کنار نقاشی‌، به‌ تدریس‌ نقاشی‌ نیز می‌پردازند. کاری‌ که‌ بسیار مثمر ثمر است،‌ چون‌ تدریس‌ و ارتباط‌ با دیگران‌، تأثیر به سزایی‌ در دید، ذهن‌ و اندیشه‌ یک‌ نقاش‌ می‌گذارد. در کشور ما نیز یک‌ نقاش‌ می‌تواند علاوه‌ بر نقاشی‌ به‌ تدریس‌ این‌ هنر در مراکز آموزش‌ عالی‌ یا آموزشگاه‌های‌ آزاد و به‌ فعالیت‌ در مطبوعات‌ و نشریات‌، صداوسیما، فرهنگسراها، سازمان‌ میراث‌ فرهنگی‌، وزارت‌ فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی‌، شهرداری‌ها (به‌ عنوان‌ طراح‌ و مجری‌ نقاشی‌های‌ دیواری‌) بپردازد.

مراجع ذیربط در رابطه با راه اندازی شغل و نقش هر یک

۱- سازمان فنی و حرفه ای جهت آموزش و ارائه مدرک،
۲- دانشگاه و آموزشگاه های خصوصی جهت آموزش،
۳- وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی جهت برپایی نمایشگاه ها،
۴- مراکز تجاری جهت خرید و فروش وسایل مورد نیاز و تابلو و محصولات نقاشی شده از هنرمندان و فروش آنها به هنر دوستان

بازدیدها: ۱۷

نظر