طراحی سایت برای هنرمندان و آثار هنری چگونه است؟

درابتدا باید به این موضوع بپردازیم که طراحی سایت چیست و چه کاربردی دارد؟ و در ادامه به طراحی سایت برای هنرمندان خواهیم پرداخت.

هر هنرمندی باید یک سایت برای معرفی آثار خود داشته باشد. نام شما به عنوان هنرمند باید تبدیل به یک برند شناخته شده بشود.

در سایت می توانید لوگو شخصی خود را بگذارید. آثارتان را معرفی کنید. اثارتان را به فروش برسانید.

اگر به تازگی وارد دنیای وب شده باشید و تازه کار باشید، باید واژه ی طراحی سایت به گوشتان خورده باشد .حتما الان این سوال در ذهنتان نقش بسته که طراحی وب چیست ؟

جواب دادن به این سوال به نظر خیلی آسان می آید . اگر می خواهید نگاهی سریع و گذرا به این سوال داشته باشید، زمان زیادی از شما نخواهد گرفت.

طراحی سایت به این معنی است که یک سایت قدیمی را بهینه سازی کنید، یا یک سایت جدید طراحی و ایجاد کنید. این مهم لست این طراحی سایت برای هنرمندان باشد یا نه.

باید هنری بودن سایت و تعلق آن به یک هنرمند از ظاهر و امکانات سایت قابل مشاهده باشد.

اگر پاسخ به سوال بالا برای شما کافی نیست، با ما تا پایان این مقاله همراه باشید تا بیشتر درمورد طراحی سایت بدانید.

طراحی سایت برای هنرمندان

تاریخچه طراحی سایت

تاریخچه طراحی سایت

همانطور که همه شما می دانید وبسایت های زیادی در سراسر جهان بوجود آمده اند، اما هیچ کدام از آنها قدمتی به اندازه 26 سال ندارند. اولین وبسایت بوجود آمده در دنیا که متعلق به پروژه World Wide Web یا همان W3 است، در تاریخ 6 آگوست سال 1991 ایجاد شد.

این وبسایت توسط «تیم برنرز لی» گسترش و توسعه یافته بود و اکنون می توانید با کلیک کردن روی این لینک آن را مشاهده کنید.

همانطور که با مشاهده اولین وبسایت بوجود آمده در سراسر دنیا مشاهده می کنید، این وبسایت و سایر سایت های اولیه که بوجود آمده اند، طراحی ویژه ای از خود نداشتند، و در آنها ترکیب های رنگی ، فایل های صوتی یا تصاویر بکاربرده نشده است.

کم کم با آمدن مرورگرهای مختلف به وسیله Microsoft وNetscape که از اصلی ترین مرور گرها در این سال ها بودند. با استفاده کردن از عواملی مانند HTML و JavaScript ، شکل و شمایل دادن به صفحات سایت و طراحی گرافیکی راه پیدا کرد.

به نظر می رسد که، مایکروسافت هم تاثیر زیادی روی این موضوع گذاشته باشد. با ارائه اولین نسخه Internet Explorer در سال 2000 برای سیستم های mac انقلاب گسترده ای در طراحی وبسایت و مرورگرها ایجاد شد.

شاید برایتان جالب باشد که این موضوع را بدانید، این مرورگر، اولین مرورگری بود که از فرمت تصاویر PNG به طور کامل پشتیبانی می کرد.

طراحی سایت برای هنرمندان چیست؟

طراحی سایت

طراحی سایت یا ( Web Design)، به معنی تلاش وکوشش برای بوجود آوردن، یک پایگاه اینترنتی برای فروش محصول، ارائه دادن خدمات یا اطلاع رسانی است.

طراحی وب سایت یک روندی است، تشکیل شده از تولید محتوا، رعایت اصول سئو، لایه سازی صفحات وب و طراحی گرافیکی است.

اگر شما قصد ایجاد یک سایت قدرتمند را دارید، که بتوانید با استفاده از محصولات، خدمات آن یا هر چیز دیگری آن را جزو سایت های اول گوگل بیاورید، لازم است تمامی اصول ظاهری طراحی یک وبسایت و فنی آن را بدانید واز آنها به درستی استفاده کنید.

طراحی سایت برای هنرمندان نیز به شیوه گفته شده برای طراحی سایت است با این تفاوت که محتوا، تصاویر و به طور کلی اطلاعات قرار گرفته در سایت، با هنرها و خدمات هنرمندان تکمیل می شود.

وظایف یک طراح سایت برای هنرمندان چیست ؟

طراحان سایت

یک طراح سایت با توجه به این موضوع که در چه مرحله ای از طراحی سایت قرار دارد، وظایف مختلفی را به عهده دارد.

به طور کلی در راه اندازی یک سایت و طراحی آن نیازمند دو گروه یا فرد برای طراحی Front-end و Back-end یا همان قسمت کد ها نیازداریم.

طراحی Back-end به عهده فردی متخصص است، که دارای مسئولیت نوشتن کدهای متفاوت برای بوجود آوردن ساختار اصلی سایت است.

این کدها همان چیزی هستند که از دید بازدیدکنندگان پنهان هستند و وظیفه عملکرد یک سایت و راه اندازی آن را به عهده دارند. فردی که وظیفه توسعه Back-end را به عهده دارد، باید از زبان هایی نظیر Python، ASP و PHP  استفاده کند.

در زمینه طراحی Front-end تمامی کار ها برای بهتر شدن ویژگی های دیداری یک سایت صورت می گیرد. در واقع می توان گفت این بخش تمام چیزی است که یک بازدیدکننده از سایت می بیند یا نتیجه کار یک توسعه دهنده Front-end‌ یا همان شخصی که از کد های مختلف برای شکل دادن به ظاهر یک وبسایت استفاده می کند، است.

برای گسترش دادن به ظاهر یک وبسایت، به کد نویسی نیاز است و نوشتن کد ها با زبان هایی نظیر HTML ، CSS و JavaScript انجام می شود. البته لازم به ذکر است در این روند، همکاری با یک گرافیست وب می تواند نتایج بهتری را به ارمغان بیاورد.

طراحی سایت برای هنرمندان

همانطور که در بالا درمورد طراحی سایت توضیح داده شد و ویژگی های طراحان سایت گفته شد، باید اکنون تا حدی با مفهوم طراحی سایت آشنا شده باشید.

حال ما می خواهیم به این موضوع به پردازیم که آیا طراحی سایت برای هنرمندان نیز کاربرد دارد؟ پاسخ به این سوال مثبت است .

یک وبسایت شامل متون و تصاویر و… است. افراد می توانند محصولات و خدمات خود را در آن قرار دهند و از این طریق برای خود کسب در آمد داشته باشند. هنرمندان نیز میتوانند با داشتن یک وبسایت اختصاصی، هنر ها و خدماتی که میتوانند ارائه دهند را با سایر افراد به اشتراک بگذارند.

شما اگر یک طراح سایت هستید می توانید با عضویت در سایت خدمات هنری و ارسال رزومه از سابقه کاری و نمونه کار های خود کسب در آمد داشته باشید. همچنین می توانید برای اینکه به عنوان یک طراح سایت استخدام بشوید این رزومه را برای کارفرمایان ارسال کنید.

کارفرمایان نیز می توانند از طریق همین سایت با شما در ارتباط باشند و به شما سفارش دهند.

افراد زیادی هستند که به دنبال استخدام برنامه نویس یا طراح سایت اند، سایت خدمات هنری به شما این امکان را می دهد تا ارتباط میان کسانی که به دنبال طراح سایت برای هنرمندان هستند و افرادی که برنامه نویس هستند و توانایی کار در این زمینه را دارند فراهم شود.

پس اگر برنامه نویس هستید یا به دنبال طراح سایت برای هنرمندان هستید، هرچه سریع تر در این سایت عضوشوید.

نظر